sobota, 5 listopada 2016

III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Miejskiej Górce

Marek Smoczyński zagra koncert w ramach III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Miejskiej Górce. Na skrzypcach towarzyszyć będzie Angela Gołaszewska. W programie: Bach, Schumann, Brahms, Tartini, Nowowiejski, Mendelssohn.
Głównym celem festiwalu jest popularyzacja muzyki poważnej i tworzących ją kompozytorów, zwłaszcza wśród młodzieży. Wykonawcami koncertów są absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych. Do udziału w wydarzeniu jego twórcy zaprosili młodych muzyków, wychodząc z założenia, że utwory organowe i kameralne w ich wykonaniu, zostaną lepiej zrozumiane przez będących w tym samym wieku odbiorców. Koncerty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób.
Organizatorem muzycznej imprezy jest Fundacja Artystyczno – Edukacyjna PUENTA w Poznaniu. Przedsięwzięcie jest współorganizowane przez Burmistrza Miejskiej Górki,  Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz miejskogórecką parafię.organista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Laureat V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu w 2015 r.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Skontaktuj się ze mną
MAREK SMOCZYŃSKI
501 005 934
Warszawa, Polska